Ogłoszenia parafialne
24.03.19

VI Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa (Rok C)

(14.04.2019 r.)

- Dziś Niedziela Palmowa - na sumie poświęcenie i konkurs palm. Składka z dzisiejszej niedzieli zbierana również na Gorzkich Żalach przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu

-  Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne. Msze Święte w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 7 i 17. Od Wielkiego Czwartku o 18.

- Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godziny 22:30. O godzinie 20 Droga Krzyżowa w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia. W tym roku idziemy ul. Sobniowską, Floriańską, Wolica-Walowice, Łaski. Zabieramy ze sobą znicze. We środę nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.

- Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Od rana do godziny 17:30 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy (zapraszamy matki ze swoimi dziećmi na adorację). Porządek adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę podany jest w Dobrym Pasterzu. Dotyczy róż różańcowych i dzieci szkolnych. O godzinie 17:30 Droga Krzyżowa. O godzinie 18 Liturgia Męki Pańskiej. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja do 1:00 w nocy.

Godzina 20 - Wolica, Godzina 21 - adoracja pod przewodnictwem kapłana, Godzina 22 - Łaski, Godzina 23 - Sobniów, Godzina 24 - młodzież

W ten szczególny dzień w roku zapraszamy do bardzo licznego udziału w nabożeństwie. Prosimy harcerzy i strażaków do adoracji.

Zbiórka strażaków we środę o godzinie 18.

- Wielka Sobota - dzień spoczynku Pana Jezusa w Bożym Grobie. O godzinie 10 i 11 poświęcenie pokarmów w kościele.

Poświęcenie na ul. Floriańskiej, Granicznej, Wolicy i Łaskach po godzinie 10. O godzinie 18 Liturgia Wielkiej Soboty - przynosimy świece.

Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Grobie, dzieci, młodzież, róże różańcowe.

- Za tydzień NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO . Rezurekcja o 6. Następne Msze o 9:30, 11. W tym dniu pozdrawiamy się słowami: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ - PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ. W oba świąteczne dni Mszy wieczorowej nie będzie.

- Do nabycia świąteczny nr Dobrego Pasterza.

- Sprawy kancelaryjne załatwiamy do Wielkiej Środy po Mszy Św.

- Spowiedź: wtorek - Fara , OO. Franciszkanie; środa - św. Stanisław , OO. Franciszkanie

- Spotkania: poniedziałek Lso - 18, Ksm - próby: czwartek o 16 i piątek o 23.

- W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 5 zł

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 241